2. augusta 2015

Tatravagónka rozbehla expanziu na indickom trhu, chce odtiaľ vyvážať odliatky aj do Ruska

Popradská Tatravagónka spája svoje sily s indickou skupinou Jupiter Group, ktorá má ročný obrat cca 600 mil. rupií. Postupne má v nej nadobudnúť 50% podiel a v pláne je aj založenie nových spoločných podnikov. Celková hodnota transakcie má podľa niektorých zdrojov dosiahnuť 1 mld. rupií (cca 14,1 mil. eur).

 

V prvom kroku získala Tatravagónka 13% akcií v dvoch podnikoch so sídlom v Kalkate – Jupiter Wagons (výroba a opravy osobných a nákladných vozňov) a Jupiter Alloys & Steel (výroba odliatkov pre podvozky, spriahadlá a výhybky). Do apríla 2016 sa majú tieto podiely zvýšiť na 26%, pričom vložené peniaze sa majú čiastočne použiť na modernizáciu závodu v Bandeli v Západnom Bengálsku a zriadenie zlievarne s ročnou produkciou 24 tisíc ton odliatkov pre ruský trh. V nasledujúcich troch rokoch sa má podiel Tatravagónky zvýšiť na 50%.

 

Obaja partneri majú vyvíjať spoločné aktivity aj v oblasti lízingu vagónov a predpokladá sa tiež založenie spoločného podniku v blízkosti Dillí na výrobu brzdových systémov pre nákladné a osobné vagóny a vozne metra.

 

 

zdroj: 2.8.2015; spracované zo zahraničných zdrojov